Porady bukmacherskie

Czy gra w pokera może nas czegoś nauczyć o inwestycjach?

0

Niektórzy eksperci w dziedzinie pokera uważają, że inwestor może sporo się nauczyć, obserwując zawodowych pokerzystów. W końcu tak jak i pokerzyści, wytrawny inwestor musi nauczyć się podejmować właściwe decyzje w środowisku niekompletnych informacji, w którym tak naprawdę dużą rolę odgrywa szczęście. Ale czy to prawda, że pokera można przyrównać do inwestycji na giełdzie? Tego dowiecie się już za chwilę!

Czy gra w pokera może nas czegoś nauczyć o inwestycjach?

Inwestor, aby zarobić – musi podjąć właściwą decyzję

Eksperci zwracają uwagę na to, że każdy ma pewne przeświadczenia i przekonania co do pewnych rzeczy, ale ważne jest to, czy podczas podejmowania decyzji jego przekonania nie prowadzą go w ślepą uliczkę strat. Tak naprawdę im inwestor jest mniej inteligentny, i im większe ma ,,ego”, tym problem o przekonaniu do swojej racji staje się większy, przez trudniej jest mu przyznać się przed samym sobą, że może się on mylić.

A właściwa postawa dobrego inwestora to dążenie do właściwego postępowania, czyli takiego, które prowadzi do zarobienia zamierzonej przez niego kwoty. Eksperci przekonują, że w tym celu dobry inwestor, na wzór sukcesywnego pokerzysty, musi otworzyć się na wszystkie przychodzące informacje. Jeśli otrzymuje bodźce, które sugerują, że powinien zmienić swoją strategię, to powinien to zrobić.

Poker jest podobny do inwestowania?

W pokerze (zazwyczaj jest to początkujący pokerzysta) gracz nigdy nie ma wszystkich informacji, nigdy nie wie jak zachowają się inni pokerzyści przy jego stoliku, może starać się to tylko przewidzieć. W pokerze dużą rolę odgrywa również szczęście, nigdy bowiem nie wiadomo, jaka karta komu przypadnie. Inwestor, tak jak pokerzysta, musi sprawić, by większość podejmowanych decyzji była właściwa, co przy właściwym zarządzaniu ryzykiem prowadzi do odpowiednich zysków. 

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Poza tym, zarówno pokerzysta, jak i inwestor, muszą w odpowiednim momencie ucinać straty – czyli po prostu odejść od stolika, bądź komputera. Co zabawne, w przypadku pokera online w naszym kraju gra do dość niedawna była niemalże niemożliwa – w odróżnieniu od gry na giełdzie. Najpierw, pod koniec 2018 roku pojawiło się państwowe kasyno online, które jednak pozostawiało sobą sporo do życzenia, ponieważ pokerzyści mogli jedynie grać przeciwko wirtualnym przeciwnikom.

Dopiero z przyjściem końcówki 2019 roku pojawiła się usługa Betgames STS – czyli legalne obstawianie kart online. Naturalnie aby ominąć przepisy, nie gramy sami w karty – robią to za nas gracze transmisji online – my tylko obstawiamy, która ręka według nas wygra rozdanie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Mariusz
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.

  Jak nauczyć się blefować w pokerze?

  Previous article

  Co możemy zyskać grając w Betgames STS?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.