Porady bukmacherskie

Dlaczego nie warto typować zakładów bukmacherskich u nielegalnych bukmacherów?

0

Zakłady bukmacherskie w Polsce były od zawsze popularne, ponieważ w końcu każdy lubi czegoś dowieść, a przy tym zarobić. W końcu wiele osób zakłada się z przyjaciółmi o wynik meczów, bądź też o inne rzeczy, jednakże niektóre osoby idą o krok dalej – i zaczynają obstawiać typy bukmacherskie w profesjonalnych firmach. Ale dlaczego warto jest zakładać się tylko u legalnych bukmacherów?

Dlaczego nie warto typować zakładów bukmacherskich u nielegalnych bukmacherów?

Nowelizacja ustawy o grach losowych

,,Firmy oferujące zakłady wzajemne, zarejestrowane w Polsce, które uzyskały stosowną licencję Ministerstwa Finansów, zobowiązane są do odprowadzania na rzecz Państwa 12% podatku od każdego postawionego zakładu.’’ – tak brzmi część nowelizacji ustawy z kwietnia 2017 roku. Na bukmacherach odbiło się to całkiem sporo, z racji tego że nie mogli już dłużej ,,zaludniać” szarej strefy, przez co nie odnosili czystych zysków z gier losowych i zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Część z nich posłusznie odeszła, zostawiając swoim graczom jedynie notki że wycofują się z naszego kraju i nie zamierzają wyrabiać licencji naszego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi – bo im się nie opłaca. Reszta zaś, nadal oferuje zakłady, jednakże nie do końca legalnie.

bonus sts bez depozytu
Polska firma bukmacherska STS – 29 PLN za darmo

Kary

Według znowelizowanych przepisów gracze, którzy korzystają z usług nielegalnych w Polsce firm bukmacherskich, mogą podlegać karze pieniężnej. Mówi o tym artykuł 89.1 ustawy. Uczestnictwo w grze losowej urządzanej nielegalnie bez zezwolenia, koncesji i zgłoszenia to przestępstwo skarbowe zagrożone karą finansową. Maksymalna wysokość kary wynosi 120 stawek dziennych. Grzywna za taki proceder logicznie myśląc może wynosić nawet miliony złotych. Warto dodać, że w przypadku udowodnienia winy, gracz będzie musiał dodatkowo zwrócić całość wygranych niepomniejszonych o postawioną kwotę. Co oczywiście zdarza się niezwykle rzadko, no ale oczywiście się zdarza.

Zmiany jakie dotknęły graczy

,,W przypadku uzyskania jednorazowej wygranej w kwocie wyższej niż 2280 zł, gracz musi zapłacić dodatkowe 10% podatku.’’ – Czyli stara śpiewka – zarobiłeś? Zapłać! Wygrałeś? Musisz zapłacić podatek! No ale na szczęście większość legalnych bukmacherów rekompensuje swoim graczom te 10%, przez co wygrana jest mniej ,,gorzka”. Tylko w Polsce takie rzeczy ludzie. No ale koniec naszych wywodów, wracamy od tematu! Opodatkowanie legalnych firm bukmacherskich dało w roku 2017 wpływy do budżetu na poziomie około 400 milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom państwo ma więcej finansów na drogi, szkoły i inne takie. Osoby, które obstawiają zakłady bukmacherskie nielegalnie, oszukują państwo i powiększają zyski właścicieli nielegalnych firm, które nie płacą w Polsce podatków, ponieważ są zarejestrowane w tzw. rajach podatkowych. Jeśli chodzi zaś o to, gdzie takie raje podatkowe się znajdują, to można tutaj na przykład wymienić Maltę, czyli niewielką wysepkę pośród oceanu, na której i tak prawie nikt nie mieszka.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Mariusz
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.

  Top 5 porad odnośnie bukmacherki – Numer 2 cię zaskoczy!

  Previous article

  Jak zacząć z typami w internecie? – Poradnik bukmacherski

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.